תקליטן   DJ /VJ   אפי הופמן

המלצות וטיפים למתחתנים

1. דרוג הביקושים לימי השבוע לקיום אירוע: 

 יום חמישי בשבוע הוא היום המבוקש ביותר כי למחרת רוב האנשים לא עובדים ואפשר להמשיך את האירוע עד לשעות הקטנות אבל תאריך זה מבוקש גם על ידי מתחתנים אחרים לכן גם יהיה יקר יותר ופחות זמין. יום שלישי (פעמיים כי טוב) מבוקש קצת פחות לאחריו יום רביעי וימי ראשון ושני הם הפנויים ביותר. אם אתם עושים בר/בת מיצווה מוצאי שבת יכול להיות פיתרון מצוין וזול יותר ובסיום יש גם אופציית שישי בצהרים ועד לכניסת השבת (למי שמוגבל ברבנות) לאוהבים לחגוג באור היום .

 2.  בחירת תאריך לחתונה :

 (המאמר מאתר איגוד התקליטנים): נתחיל עם הדברים הידועים מפני שעליהם יש מספיק הזהרות מכל מיני כיוונים כמו שכל ימי החגים, ספירת העומר, בין המצרים, ימי תשעה באב, מוצא"שים, בכל אלה לא ממש ניתן לחגוג את ערב הכלולות, מה לעשות ? אם בוחרים בחתונה דתית אז צריך להתביית סביב תאריכים שהרבנות מותירה להינשא בהם.
יש זוגות שבוחרים את יום ההולדת של הכלה ואו של החתן כיום מתאים . על זה אפשר לומר- חיסכון אמיתי. תחשבו על זה שיום הנישואים מצטלב עם יום ההולדת . לא רומנטי ? רומנטי ועוד איך אבל, חוסכים מתנות בגדול.
בדקו טוב את תאריך המיועד. ייתכן מאוד שבאותו יום נערך משחק חשוב מאוד של מכבי ביורוליג ואו נבחרת ישראל משחקת מול ברזיל.... בעיה. למה לעשות לאורחים שלי רע על הנשמה...למה ?
חשוב מאוד לברר עם חברים קרובים שאף אחד מהם לא טס להודו או לאנטליה דווקא באותו שבוע. לא הייתי אומר שזה מה שיעצור את ערב הכלולות אבל , אתם יודעים, מה לא עושים בשביל חברים.. כמעט הכל.
אם אתם מזמינים אורחים מחו"ל ואו שהם צריכים להגיע רצוי מאוד שלא יצאו לטיסה באותו יום כי מי יכול לדעת היום עם לוח הזמנים של חברות התעופה .... שייקחו תמיד יום יומיים ספר קודם.
כבר ראיתי זוגות שהחליטו על תאריך בדיוק באותו תאריך שהם נפגשו ואו שיצאו לדייט הראשון . בדקו בצורה עדינה שאף אחד מקרובי המשפחה ואו החברים לא מתחתן לכם דווקא יום לפני ...ממש באסה רצינית תארו לעצמכם שיש לכם את אותם מוזמנים... 
אבל השוס... של הימים והתקופה האחרונה הוא נומרולוגיה. כאן זה מצריך השקעה שנעה בין 200 ל - 500 ₪. צריך וחייבים לקבוע תור כמה ימים ואף שבועות קודם, תלוי עד כמה האיש מבוקש, והולכים לשמוע לעצתו של מי שקורא ומנתח מועדים על פי תאריכי ושעת לידה . מסתבר , על פי תורת הנומרולוגיה שלכל מספר קיימת תיאוריה שלמה ואם כל כך רוצים להשקיע אז נפרשת אף מפה נומרולוגית מפורטת.
מול הנהירה לכיוון הנומרולוגיה יש כאלה שמנסים את מזלם באמצעות הקבלה. שם זה קצת יותר מסובך משום שהדברים הנאמרים, לזוגות לפני קביעת התאריך, מקבלים נופך של מסתורין והילת קדושה. לרוב תאריך שנבחר באמצעות הקבלה אין לשנות וזה יכול בהחלט ליצור בעיות משפחתיות מסוג שלא הכרתם.
גם כאן, כמו בדוגמא הקודמת, יש לקבוע תור מראש ולעיתים להפעיל קשרים מסתוריים עם גורמים מקורבים רק כדי שהרב יאות לקבל אתכם לפגישה.
עונות השנה : בשנה בת 365 ימים לא נשארו כל כך אופציות, אם הורדנו את כל ימי השבת ( ואולי גם את יום שישי ) את כל ערבי החג והחגים, ימי הזיכרון והצום, ספירת העומר ותשעה באב, ימי חול המועד ועוד סתם ימים שאסור, נותרו לנו משהו סביב מאה חמישים ימי פעילות כשרים לחתונות. אותם ימים מתחלקים בין עונת החורף לקיץ כשישנה העדפה די ברורה לימי הקיץ הלוהטים. בעונה זו גם המחירים עולים בהתאם ובתקופה זו נדיר למצוא מבצעים במחיר סביר. קיץ חם ? גם המחרים. האמת שיש לקיץ אווירת נשפים יותר מאשר בחורף ואין צורך להתקשר לחזאי התורן כדי לברר את מזג האוויר. קיץ זה כיף יקר כבר אמרנו.
לעומת זו בחורף כולם באטרף של מבצעים והוזלות. לאחרונה, בשל גידול הולך וגדל תאריכי חורף, מחירי החורף לא רחוקים ממחירי הקיץ. רוב הגנים היום מקורים ובעלי מבנה עץ וזכוכית ממוזגים, רק שאת החופה לא עושים תחת כיפת השמים. מחירי החורף מזכירים לי במעט את מחירי הסולר. כל עוד לא היה ביקוש היסטרי לנוזל הזה, שהיה בעבר שמור רק לאוטובוסים ומוניות, מחירו היה כמעט מחצית ממחיר הדלק . ראו לאן זה הגיע היום. כך יקרה לדעתי גם עם מחירי החורף בשנים הקרובות. לא יהיה הבדל. ועד אז נצלו את המחירים הנוחים. ואם ירד גשם ? שירד, מה כבר יכול להיות. כמעט ולכל גן ואולם מכובדים יש גנרטור חירום לשעת הפסקות חשמל.   ולסיום יש את כל אלה שממש לא בקטע והולכים על פי מה שפנוי בגן ואו באולם. פשוט, קצר, חסכוני

3. בחירת אולם / גן אירועים:

אחרי שמצאתם מקום שהאווירה שם לטעמכם והתאריך פנוי ועדיין לא חתמתם מה צריך לבדוק ?   

  1. האם יש למקום רישיון עסק (האישורים הנדרשים : כשרות , כיבוי אש, משטרה, משרד הבריאות )
  2. האם חייבים לבחור בעלי המקצוע (תקליטן צלם וכו) רק "מרשימת המומלצים"
  3. האם המחיר כולל את הכל או שיש תשלומים נוספים (טיפים למלצרים, מערכת הגברה, תאורה, עיצוב חופה, מפות , שעות נוספות , אבטחה וכ'ו) בדקו היטב את סעיפי ההסכם ותתעכבו על כל סעיף.
  4. האם יש מגבלת שעת הסיום. האם יש הגבלת עוצמת המוסיקה אחרי שעה 23:00.
  5. האם יש גיבוי למערכת ההגברה האם יש גיבוי גנראטור במקרים של הפסקת חשמל .
  6. לבדוק את תנאי התשלום ופריסתו . מה כלול במחיר המנה? מה מקדמה מה גודל הקנס במקרים של ביטול
  7. צוות המלצרים לא מקפל (או מתחיל לקפל) את האירוע לפני שהאירוע מסתיים. (דרכים נוספות לרמוז על סיום האירוע הדלקת אורות כיבוי מזגנים)
  8. ולסיום לא לשכוח לבוא לטעימות (ולהביא חבר אובייקטיבי)

4. צילום:

מצאת צלם לטעמכם ראיתם את תיק העבודות מה כדאי לבדוק עוד

  1. האם צלם הוידאו מתחבר אל התקליטן לקבלת צליל נקי
  2. האם הצלם פורס כבלים ברחבת הריקודים
  3. האם הצלם מוסיף תאורה משלו (דבר הפוגע באווירה של תאורת רחבת הריקודים)

5. ביום החתונה:

  1. לקבוע שעת המוזמנים ל 19:30 זאת השעה הסטנדרטית
  2. אם חייבים ברכות / נאומים / דרשות / תודות אז לערוך למקסימום 2-3 דקות אחרי המנה העיקרית ולפני הריקודים
  3. רצוי לסדר את מקומות ישיבה מראש ולהתאים חברתית את היושבים ואת המיקום הגיאוגרפי לדוגמא צעירים ליד הרמקולים ורחבת הריקודים המבוגרים במקומות רחוקים יותר.
  4. אם לא ממש צריכים את הכניסה הדרמטית לאולם אז כדאי להיות כבר מההתחלה ולקבל את האורחים כך תוכלו להקדיש יותר זמן לחברים ולכל האורחים.
  5. לקבוע איש קשר אחד (חבר שאתם יכולים לסמוך עליו) לתאום וניהול כל בעלי המקצוע ביום האירוע לאיסוף המתנות והסעה לחתונה ובסיומה.
  6. כדאי להיכנס לחופה ביחד הכלה והחתן (ולא הכלה עם הוריה והחתן עם הוריו)
  7. כדאי לסגור מראש עם רב שיערוך חופה קצרה ועניינית (ולבדוק שלא מחייב אתכם להיכנס לחדר יחוד מייד לאחרי החופה)
  8. כשמתחילים את הריקודים להגיע לרחבה (האורחים לרוב לא יתחילו לרקוד לפני הכלה והחתן)
  9. לא לשכוח לאכול בזמן האירוע
  10. רצוי מאוד לא לשתות יותר מידי ולא להשתכר.
  11. כדאי להביא בגדים נוספים לזמן הריקודים.
  12. רצוי להישאר באזור רחבת הריקודים ולא לעשות סיבוב תמונות עם כל האורחים.
 

זאת החתונה שלכם, המסיבה שלכם, היום המאושר בחיים שלכם לכן רצוי מאוד גם ליהנות מיום/ערב זה

אם יש לכם הערות שאלות הצעות לדף זה אנא צרו קשר עם התקליטן אפי הופמן  0522453785

 

  ראשי | צור קשר | שלח מייל | קבל הצעת מחיר | ממליצים ותודות | המלצות וטיפים למתחתנים | תמונותמצעד שירים | שירי אהבה | קישורים | פורום | מסיבות ברנר